WZB Milenium

Curling

Polska z pewnością nie należy do krajów wiodących prym w sportach zimowych, chociaż trzeba przyznać, że w ostatnich latach robimy w tej dziedzinie spore postępy. Nadal jest jednak wiele dyscyplin, w których w ogóle się nie liczymy.

Jedną z nich jest curling. Curling już od dość długiego czasu ma swoje miejsce wśród dyscyplin olimpijskich, jednak w Polsce nie cieszy się popularnością.

Tak naprawdę, tego typu rozgrywki mogą być bardzo interesujące, chociaż może już niekoniecznie dynamiczne. Nie jest to dyscyplina tak widowiskowa, jak chociażby hokej, ale z pewnością jej uprawianie może przynieść sporo frajdy.

Nie trzeba być do tego atletą – tutaj liczy się, przede wszystkim technika i taktyka, co sprawia, że na treningach nie trzeba wylewać hektolitrów potu. Jeśli Polska chciałaby w przyszłości dostać się do czołówki w większej liczbie sportów zimowych, to powinna postarać się promować w kraju sporty, takie jak curling.

Jeśli społeczeństwo nie będzie się takimi dyscyplinami interesowało, to raczej nie doczekamy się w najbliższej przyszłości prawdziwych mistrzów.