WZB Milenium

Czym jest curling?

Jeśli chodzi o sporty zimowe, to nasi reprezentanci osiągają sukcesy właściwie tylko w kilku konkurencjach. Obecnie są to skoki narciarskie oraz biegi, do których ostatnio dołączyło również łyżwiarstwo szybkie.

W przeszłości mieliśmy również swoich mistrzów chociażby w biathlonie, jednak są i takie dyscypliny, w których właściwie nigdy się zbytnio nie liczyliśmy. Dobrym przykładem jest tutaj curling.

Tak naprawdę spory procent polskiego społeczeństwa może w ogóle nie kojarzyć tej nazwy. Tak jak na co dzień zdarza nam się rekreacyjnie jeździć na łyżwach czy nartach, tak curlingu raczej nie uprawiamy, a szkoda, bo omawiana dyscyplina jest naprawdę interesująca.

Jest to sport drużynowy, w którym nie liczy się zbytnio siła mięśni i kondycja zawodników. Żeby zwyciężyć, muszą oni natomiast wykazać się opanowaniem oraz precyzją.

Bardzo ważne jest także przewidywanie posunięć przeciwnika oraz tworzenie skutecznej strategii. O curlingu mówi się nawet, że są to szachy na lodzie i z pewnością jest w tym sporo prawdy.