WZB Milenium

Jak się gra w szachy na lodzie?

Szachy powszechnie uznawane są za jedną z dziedzin sportu. Podobnie jest z curlingiem, który określa się czasami mianem szachów na lodzie.

Obie gry mają jeden wspólny mianownik – ich zasady są zasadniczo proste, jednak już same rozgrywki potrafią być prawdziwymi wojnami strategicznymi. Pod niektórymi względami curling jest trudniejszy od szachów, ponieważ wymaga od graczy nie tylko wysilania szarych komórek, ale również opanowania oraz precyzji.

Celem rozgrywki w curlingu jest umieszczenie kamieni swojej drużyny jak najbliżej centralnego punktu boiska. Żeby to osiągnąć, trzeba nie tylko precyzyjnie doprowadzać obiekty do celu, ale również wypychać obiekty przeciwnika.

Curling uprawia się zespołowo, a każda drużyna składa się z czterech osób. Warto o tym wspomnieć, ponieważ nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że poza hokejem jest jeszcze jakiś inny drużynowy sport zimowy.

Curling, podobnie jak szachy, może okazać się fascynującym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Warto przynajmniej spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.