WZB Milenium

Jeden ze sportów zimowych

Każda dyscyplina sportu ma swoją specyfikę. Są takie sporty, w których najważniejsza jest siła mięśni. W innych liczy się, przede wszystkim, dobra kondycja. Właściwie odrębną kategorię stanowią tutaj sporty drużynowe, w których kluczową rolę odgrywa zgranie pomiędzy członkami jednej drużyny.

Z pewnością, ten element jest także kluczowy w curlingu. Curling to dość niszowy sport, który popularny jest tylko w kilku krajach na świecie. Polska nie należy do tego grona. Jest to dyscyplina drużynowa – rozrywki toczone są pomiędzy czteroosobowymi zespołami.

Oczywiście, bardzo ważne jest zgranie, jednak nie tylko ono ma tutaj znaczenie. Curling nie jest sportem dynamicznym ani, na pierwszy rzut oka, widowiskowym. Właściwa strategia – to ona jest prawdziwym kluczem do zwycięstwa. Osoby uprawiające ten sport nie muszą być jakoś szczególnie wysportowane.

Tak naprawdę, podczas zawodów curlingowych trudno jest się w ogóle spocić. Żeby zwyciężyć w tej konkurencji, trzeba, przede wszystkim, wysilać swój umysł.