WZB Milenium

Mało znane sporty

Wśród niszowych sportów często znajdują się dyscypliny, które dopiero niedawno się wyodrębniły i nie zdołały póki co zdobyć szerszej popularności. Są jednak i takie sporty, które powstały dość dawno i zalicza się je nawet w poczet dyscyplin olimpijskich, a mimo to mało kto wie, na czym polegają.

Dobrym przykładem jest tutaj curling. Zapewne część z nas widziała kiedyś krótki fragment zawodów curlingowych w telewizji i w jakiś sposób kojarzy tę dyscyplinę.

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak skomplikowane potrafią być tego typu rozgrywki. O curlingu mówi się czasem, że są to szachy na lodzie.

Najważniejsza jest tutaj właściwie dobrana taktyka oraz precyzja wykonywania poszczególnych czynności. Siła mięśni i wytrzymałość organizmu są mniej istotne.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, że omawiany sport jest sportem drużynowym – w rywalizacji biorą udział czteroosobowe drużyny. Zapewne curling przynajmniej w najbliższej przyszłości nie zyska w Polsce na popularności, a szkoda, bo to naprawdę ciekawa dyscyplina.