WZB Milenium

Nietypowy sport drużynowy

Trudno powiedzieć, jaka jest właściwie różnica pomiędzy sportem, a zwykłą grą. Kiedy wraz ze znajomymi gramy w tak zwane „piłkarzyki”, to raczej nikt nie powie, że uprawiamy sport. W ten sposób określić można jednak już curling.

O tym, że curling jest sportem, a nie zwykłą grą, świadczy chociażby to, że już dość dawno zaliczono go w poczet dyscyplin olimpijskich. W rywalizacji uczestniczą tutaj dwie czteroosobowe drużyny, których celem jest umieszczenie specjalnych kamieni jak najbliżej centrum pola gry. Trzeba dodać, że placem gry jest prostokątne lodowisko stadion wrocław podzielone za pomocą linii.

W curlingu siła mięśni, refleks i kondycja nie są istotne. Tutaj liczą się umiejętności oraz planowanie kolejnych posunięć. Podczas rozgrywki spocić można się ewentualnie z nerwów, ale już raczej nie przez wysiłek fizyczny.

Właściwie nie wiadomo, dlaczego curling, nazywany również szachami na lodzie, jest pełnoprawnym sportem, a inne, w zasadzie podobne gry, już nim nie są. Logiczne to z pewnością nie jest.