WZB Milenium

Popularyzacja sportów zimowych

W ostatnich latach Polacy odnoszą spore sukcesy w sportach zimowych. Wszystko zaczęło się od fantastycznych wyczynów Adama Małysza, do którego po pewnym czasie dołączyła Justyna Kowalczyk oraz inni wybitni zawodnicy.

Niestety, nadal liczymy się raptem w kilku konkurencjach, podczas gdy w innych nie mamy żadnych osiągnięć. Zdaje się, że warto byłoby zainwestować w to, żeby wypromować w Polsce również inne zimowe konkurencje – z pewnością mogłoby się to przełożyć na późniejsze sukcesy naszych rodaków.

Curling jest konkurencją prawie zupełnie nieznaną w naszym kraju, a z pewnością interesującą. Jej plusem jest chociażby to, że do jej uprawiania nie trzeba posiadać jakiejś specjalnej infrastruktury – wystarczy odpowiednio duże lodowisko, na którym trzeba tylko narysować boisko.

Curling jest grą, w której biorą udział dwie czteroosobowe drużyny. Dzięki temu może stanowić on wspaniałą rozrywkę dla grupy znajomych.

Jeśli udałoby się rozpowszechnić ten sport wśród Polaków, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kiedyś zaczęlibyśmy odnosić w nim sukcesy.