WZB Milenium

Promocja sportu

Polska jest dość dużym krajem posiadającym spore tradycje w sportach zimowych. Dotyczy to jednak tylko wybranych dyscyplin, w których udało się naszym rodakom odnieść w przeszłości spore sukcesy.

Niestety, najczęściej właśnie tak to wygląda – jeśli w danej dyscyplinie znajdzie się przynajmniej jeden mistrz, to nagle ludzie zaczynają się interesować tym sportem, a sponsorzy zaczynają w niego inwestować. Właściwie w przeciągu dekady udało się nam na przykład stać się światową potęgą w skokach narciarskich, do czego potrzebna była przecież nowoczesna infrastruktura i spójny system szkolenia.

Warto mieć na uwadze, że osiągnięcie sukcesów w innych dyscyplinach można zrobić dużo mniejszym kosztem. Za przykład weźmy curling.

Żeby go uprawiać, nie trzeba mieć jakiś szczególnych warunków – wystarczy właściwie porządne lodowisko spiska wrocław. Sama gra jest na tyle ciekawa, że w z powodzeniem mogłaby stać się tak popularna, jak bilard czy „piłkarzyki” – wystarczyłoby jedynie wydać pieniądze na promocję.