WZB Milenium

Szachy na lodzie

Sportowe gry zespołowe mogą mieć różną postać. W Polsce do najpopularniejszych dyscyplin tego typu należą piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. W nich liczą się różne elementy, ale trudno jest osiągnąć tutaj wysoki poziom bez odpowiedniego przygotowania fizycznego.

Są jednak również takie sporty, w których nasza kondycja i siła mięśni nie jest aż tak istotna. Najlepszym przykładem jest chociażby curling. Sport ten nazywany jest szachami na lodzie, ponieważ liczy się tutaj odpowiednia strategia.

Bez niej trudno jest wygrać rozgrywkę. Celem graczy jest umieszczenie specjalnych kamieni w określonym punkcie lodowiska, a właściwie jak najbliżej tego punktu. W grze biorą udział dwie czteroosobowe drużyny.

Co ciekawe, chociaż w Polsce curling jest bardzo mało znaną dyscypliną, to jednak ma on swoje miejsce wśród sportów olimpijskich. Jak łatwo się domyślić, Polska nie ma w tej dyscyplinie zbyt silnej reprezentacji. Może jednak w przyszłości się to zmieni, bo przecież curling to naprawdę interesujący sposób na spędzanie wolnego czasu.